Zapowiedź 11. kolejki

Tuszymka Tuszyma - Werynianka Werynia
Tuszyma, 25.11.2015, godz. 11:00

W meczu 11. kolejki podejmiemy na własnym boisku zespół Werynianki, z którym sąsiadujemy w tabeli (10 i 11 miejsce). Obie ekipy legitymują się takim samym bilansem: 3 zwycięstwa, 1 remis i 6 porażek. Goście mogą pochwalić się jednak lepszą, a raczej mniejszą różnicą bramek, dzięki czemu nieznacznie nas wyprzedzają. Należy jednak pamiętać, że aż 6 na 10 zgromadzonych punktów przez Weryniankę zostało im podarowane w prezencie za dwa mecze zweryfikowane jako walkower.

Na swoje pierwsze zwycięstwo wywalczone w sposób sportowy piłkarze z Weryni czekali aż do ostatniej kolejki, gdzie sprawili ogromną sensację, pokonując drużynę Złotniczanki 3:0. To mocno komplikuje sprawę oceny tego zespołu, który wydawał się być outsiderem rozgrywek skazanym na spadek. Obie drużyny, przy bardzo korzystnych wiatrach mają okazję do oderwania się ze strefy spadkowej i zajęcia nawet 8. miejsca w tabeli po zakończeniu jedenastej serii gier.

Tuszymka ma szansę na kontynuowanie serii meczów ze zdobytą bramką (aktualnie 5 spotkań) oraz na rekordową passę odniesionych zwycięstw z rzędu. Wygrana z Werynią byłaby już drugą z kolei! Szansa na sukces jest spora, bo goście poza domem spisuje się tak jak wygląda Michał Kucharczyk, czyli fatalnie - przegrali wszystkie spotkania wyjazdowe (0-0-5), strzelając zaledwie 4 bramki i tracąc aż 14. Wydaje nam się, że wygrana WW ze Złotniczanką była jednorazowym wyskokiem i faworytem w tym meczu będzie Tuszymka.

Niestety, choć po absencji za żółte kartki do składu wraca Dariusz Darłak, to nasza drużyna będzie musiała sobie radzić bez kontuzjowanego Damiana Kulika. Taka sytuacja to dodatkowy problem dla trenera Stawarza z optymalnym zestawieniem formacji obrony. Podejrzewamy, że na prawej stronie defensywy znowu z konieczności pojawi się Cinek, bardzo dobrze radzący sobie na tej pozycji w ostatnim wygranym spotkaniu w Mielcu. Mimo kontuzji i kłopotów kadrowych liczymy na zwycięstwo naszej drużyny i kolejne trzy punkty.

Pozostałe spotkania 11. kolejki:

Data Godzina Gospodarze - Goście Typ/Wynik
15.10.2015 16:00 TEAM Przecław - LKS Podleszany 2:1